CARL PALMER´s ELP LEGACY

Program 50. výročie hudobného odkazu Emerson, Lake and Palmer !

Emerson, Lake & Palmer (ELP) - anglická rocková superskupina zanechala v 70. rokoch výraznú stopu v rockovej histórii a predali viac ako 40 mil nosičov. Ich štýl spájal artrock, jazz, electroniku aj pop rock s klasickou hudbou, v rámci ktorej spracovali niektoré diela európskej vážnej hudby. Skupinu tvorili klávesák Keith Emerson, basák, gitarista a spevák Greg Lake a bubeník Carl Palmer. Palmer v roku 1980 odišiel do inej superskupiny slávnych osobností ASIA a neskôr spolupracoval aj s Mike Oldfieldom. Začiatkom deväťdesiatych rokov sa pôvodná trojka opäť spojila a vznikli ďalšie dva štúdiové albumi. Po tragickej smrti Emersona v roku 2016 a v rovnakom roku po ťažkej chorobe aj Lakea ostal nažive zo slávneho tria už len Carl Palmer. Vytvoril nové trio s talentovanými mladšími kolegami, gitaristom a spevákom Paulom Bielatowiczom a basgitaristom Simonom Fitzpatrikom.

22.09. CARL PALMER BAND, Košice, Colloseum
23.09. CARL PALMER BAND, Nove Mesto nad Vahom, Blue Note
24.09. CARL PALMER BAND, Olomouc, S klub

Vstupenky

VINNIE APICE & BAND - Dio Years Tour 2020

Vincent „Vinny“ Appice je americký heavymetalový a hardrockový bubeník. Preslávil sa prácou so skupinami, akými sú Black Sabbath, Dio a Heaven and Hell. Do Blue Note zavíta už po druhý krát , tentokrát s programom k DIOvmu albumu Holy Diver.

Viac : https://www.youtube.com/watch?v=kxCWZkcfe2c

https://www.vinnyappice.com/

https://www.facebook.com/vappice1

Rezervácie a vstupenky: info@bluenote.sk alebo na tel.č. 0902 608 912

 

02.10. VINNY APPICE BAND, Olomouc, Bounty RC

07.10. VINNY APPICE BAND, Nove Mesto nad Vahom, Blue Note

 

Vstupenky

DON AIREY v programe COLLOSSEUM II

Klávesový mág Don Airey privezie unikátny program Collosseum II !

Hudobná história pozná skupinu Colosseum ako pionierov, priekopníkov anglického progresívneho rocku, jazz rocku, mixujúcich blues s rockom a jazzovými improvizáciami. Kapelu založili v roku 1968 bubeník Jon Hiseman spoločne s tenorsaxafonistom Dickom Heckstall-Smithom. Obaja sa poznali z predchádzajúcich hudobných zoskupení a stretli sa práve v roku 1968 v kapele John Mayall's Bluesbreakers. Prvá etapa Collossea vrcholila v roku 1971 dvoma štúdiovými  albumami a koncertným záznamom. Kapelník Jon Hiseman sa k projektu vrátil v roku 1975 s novou zostavou a novým tvrdším soundom, ktorý  značne pritvrdil gitarista Gary Moore. Na basovú gitaru bol prvé dva roky angažovaný Neil Murray a neskôr John Mole. Post klávesového hráča obsadil Don Airey. Slávny klávesák a skladateľ, aktuálni člen Deep Purple je u nás už ako doma. Stalo sa milým pravidlom, že ako sana jar vracajú sťahovaví vtáci, pravidelne prichádza aj Don Airey so svojimi hudobnými priateľmi. Najbližšie sólové turné Dona Aireyho k nám prinesie výnimočný program zostavený z troch albumov formácie  Collosseum II, na ktorých sa Don Airey autorsky aj hráčsky výrazne podpísal - Strange New Flesh (1976), Electric Savage (1977) a War Dance (1977).

POZOR, ZMENA !!! Pôvodné marcové plánované koncerty sa kvôli koncertovaniu DEEP PURPLE v Mexiku presúvajú na november. Nové dátumy čoskoro !

14.03. Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

15.03.  Košice, Collosseum

17.03.  Olomouc, Bounty RC

18.03.  Praha, Nová Chmelnice

Vstupenky

SONS OF APOLLO

Keď sa stretnú elitní hráči v jednom telese, zvykne sa hovoriť o „superskupine“. Nie vždy ide o zaručený úspech, ak nepreskočí hudobná iskra, ak nesedí chémia, tak ako to platí aj pre športové tými. Rozhodne to nie je prípad projektu Sons of Apollo, ktorí vznikli v roku 2017 svoju existenciu potvrdia na začiatku roku 2020 druhým štúdiovým albumom nazvaným "MMXX"a skvostným videozáznamom z Rímskeho amfiteátra v bulharskom Plovdive. U nás sa predstavia na jedinom koncerte v Košiciach – Collosseu v zložení:

Spev - Jeff Scott Sotto ( Yngwie Malmsteen, Journey, TSO)
Gitara - Ron "Bumblefoot" Thal (Guns and Roses)
Bicie - Mike Portnoy (Dream Theater, Winery Dogs, Neal Morse, Transatlantic)
Basa - Billy Sheehan (MR. BIG, Winery Dogs)
Keyboard - Derek Sherinian (Dream Theater, KISS, Billy Idol)

24.05. SONS OF APOLLO, Košice, Collosseum

27.05. SONS OF APOLLO, Bratislava, MMC

28.05. SONS OF APOLLO, Brno, SONO      

Vstupenky

TONY MACALPINE

Americký gitarista Tony MacAlpine (USA) je synonymom pre modernú gitarovou virtuozitu. Či už vystupuje ako sólový hráč, člen kapiel alebo ako producent, Tony MacAlpine neustále potvrdzuje, že patrí medzi hudobnú špičku aj v súčastnosti. Vo svojej hudbe najčastejšie predstavuje originálne fúzie hudobných štýlov ako sú jazz, hard rock/metal či klasická hudba. Behom 30-ročnej kariéry vyprodukoval, skomponoval alebo zaranžoval 13 sólových inštrumentálnych albumov. Okrem toho vydal 4 nahrávky so svojím jazz-fusion projektom CAB, v troch ďalších bol súčasťou progresívno rockovej formácie Planet X. Ako štúdiový hráč sa podieľal na mnohých ďalších nahrávkach iných umelcov. Väčšiu popularitu mu prinieslo pôsobenie po boku hviezdneho gitarového mága Steve Vaia, s ktorým vytvoril jednu z najsilnejších gitarových dvojíc hudobnej histórie. 

24.03. TONY MACALPINE, Olomouc, Bounty RC

27.03. TONY MACALPINE, Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

28.03. TONY MACALPINE, Bratislava, Randal

Vstupenky

BARS & MELODY

Britské pěvecké a raperské duo Bars a Melody, účastníci osmé série Británie má talent, vystoupilo v pražské premiéře v lednu 2018 i 1. května 2019. Zahráli i v Brně teď se k nám po roce vráti. Bars and Melody jsou opět ve studiu a přijedou se pochlubit s novými písničkami a zbrusu novou šou.

Informace ke ketegóriím vstupenek:

Obsahem VIP je střetnutí a foto s BAM, VIP šňůrky na krk s backstage pasem, BAM náramek a BAM Chocolate. Při každé show jeden náhodný výherce najde v čokoládě černý lístek, který jemu a příteli umožní setkat se s kapelou ještě jednou a získat další zážitek a fotografie.

Obsahem PLATINUM VIP bude všechno uvedené výše plus hodinu dříve vstup na pokec s kapelou a shlédnutí zvukové zkoušky.

Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma
pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn
rezervace vstupenek ZTP/P: +420 224 091 439, rezervace@ticketportal.cz

Vstupenky

THE ANIMALS

The Animals patria k najznámejším britským kapelém všetkých čias. Boli druhou britskou skupinou, ktorá po The Beatles získala najvyššie americké rebríčky ako napríklad s legendárnou hymnou 'House of the Rising Sun'.  The Animals následne dosiahli viac ako dvadsať svetových hitov v Top Ten, z ktorých mnohé dosiahli na prvé priečky v rôznych častiach sveta. Len v Británii mala skupina najmenej dvanásť hitov na prvom mieste rebríčka. Debut The Animals 1964 bol nedávno zaradený v prestížnom magazíne Classic Rock medzi 50 albumov, ktoré formovali Blues Rock. Bruce Springsteen v jednom z rozhovorov priznal, že to boli The Animals, nie The Beatles alebo Stones, ktorí boli jeho najobľúbenejšou britskou kapelou.

THE ANIMALS vystúpia v zostave :
bicie John Steel (original drummer The Animals)
keys Mick GALLAGHER (in Animals 1965, ex Clash, Peter Frampton)
spev, gitara Daniel Handley Vox/Guitar
basa Robert Ruiz

13.05. THE ANIMALS, Košice, Collosseum
14.05. THE ANIMALS, Nove Mesto nad Vahom, Blue Note

Vstupenky

NAZARETH NA FOOTFESTE 2021

16. ročník Footfestu bude plný kvalitní muziky, zábavy, sportovních aktivit i doprovdných akcí. Chybět nebude ani festivalová seznamka, která při posledním ročníku sklidila velký úspěch. Přijďte 17. – 18. července 2020 do Želče u Tábora na Footfest.

Dále vystoupí Tři sestry, Trautenberk, Anna K, Monkey Business, Doga, Mňága a Ždorp, Totální nasazení, Poletíme ?, Katarína Knechtová a další

. července, Želeč u Tábora 

Vstupenky