RAGE + FIREWIND tour 2018

Logické spojenie dvoch žánrovo spriaznených osobností s ich kapelami. Na jednej strane Peter „Peavy“ Wagner, ktorého RAGE existujú na scéne úctyhodných 33 rokov, na strane druhej Gus G, vlastným menom Gus G založil svoj projekt FIREWIND oveľa neskôr, v roku 1998. Dnes má na konte 7 albumov a kariéru gitaristu u Ozzy Osbourna, alebo Arch Enemy ! Obe kapely RAGE aj FIREWIND sa vydajú na spoločné turné propagovať nové albumy.

Nový album RAGE vychádza na značke Nuclear Blast pod názvom "Season of the black"  , novinku od FIREWIND si môžete vypočuť tu a nesie názov "Immortals". 

14. januára 2018, Košice, Collosseum

16. januára 2018, Bratislava, Randal 

 

 

vstupenky

PESTILENCE

Pestilence je nielen medicínsky terminus technicus -  názov pre epidémiu, ale aj známou holandskou death metalovou kapelou založenou v roku 1986.
Najprv sa ich produkcia pohybovala v rámci thrash metalu, neskôr sa našli v death metale a do svojej tvorby implementovali aj pre žáner neobvyklé prvky ak napríklad jazz fusion. Patria medzi prvé holandské death metalové skupiny spolu s napr. Gorefest, Sinister, Asphyx a Phlebotomized. Charakteristické logo Pestilence pozná každý fanúšik žánru death metal a v Bratislave a Košiciach bude jedinečná príležitosť zažiť pravý death metalový koncertný kotol. Spoločne s Pestilence vystúpia aj kapely Distillator a Rebaelliun.

16. februára 2018, Košice, Collosseum

17. februára 2018, Bratislava, Randal 

 

 

vstupenky

STICKMEN

Stick Men je americká progresivní rocková skupina složená z prvotřídních muzikantů. Pat Mastelotto a Tony Levin tvoří rytmickou sekci legendární skupiny King Crimson. Mastelotto je po celém světě žádaný jako nejpřednější rockový bubeník. Levin hraje v současnosti s Peterem Gabrielem a King Crimson, v minulosti spolupracoval mj. s Tomem Waitsem, Lou Reedem, Laurie Anderson, Suzanne Vega, Johnem Lennonem, Paulem Simonem a Pink Floyd. Markus Reuter je skladatelem a kytaristou, v minulosti studoval pod vedením Roberta Frippa. Tony Levin hraje na svůj 12-strunný Chapman Stick, od něhož je odvozen i název uskupení. Protože má tento nástroj jak basové, tak běžné kytarové struny, funguje občas jako nástroje dva. Markus Reuter hraje na svou touch guitar, kterou si sám navrhl – i on pokrývá svým stylem hraní širší rozsah než, kolik bychom čekali bud jen od basové, nebo doprovodné kytary. Bicí Pata Mastelotta také zahrnují víc než základní sestavu akustických bicích – zapojuje i speciální elektronickou soustavu, která mu umožňuje použití samplů a přehrávání smyček atd.

10. marca, Blue Note, Nové Mesto nad Váhom

11. března, Sono, Brno  

vstupenky

DON AIREY & FRIENDS

Len samotné vymenovanie skupín, kde sa jeho inštrumentálna virtuozita hráča na klávesy podpísala na ich nahrávkach, je ako Messnerova špacírka najvyššími vrcholmi. V rámci muziky je to putovanie najvýznamnejšími kapelami nedávnej histórie rocku, tak ano ním je aj jeho aktuálne kotvište  v prístave Deep Purple...

Don Airey sa narodil v roku 1948 vo Veľkej Británii. Od vstupu na profesionálnu dráhu kopal a kope najvyššiu svetovú extraligu spomedzi rockových klávesákov.  Ak by mal v mladosti vo zvyku rýpať  nožíkom v parku po lavičkách mená frajeriek, určite by mal na boku svojich koncertami ošľahaných hammondov vyrezané názvy skupín ako Rainbow, Gary Moore, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Black Sabbath, Jethro Tull, Whitesnake, Colosseum II, Michael Schenker, Uli Jon Roth či ELO. Spolupracoval aj so slávnym skladateľom Andrew Lloyd Webberoma a od roku 2002 sa usadil v Deep Purple.  Sporadicky realizuje aj sólové kompozičné ambície a v poslednom čase cez koncertné pauzy Deep Purple hráva klubové koncerty pod hlavičkou DON AIREY & friends.

11. března, Metro Music Bar, Brno

12. března, Bounty Rock Cafe, Olomouc

14. marca, Blue Note, Nové Mesto nad Váhom

 

vstupenky