OPEN JAZZ FEST SLOVAKIA 2017

Desiaty ročník sa uskutoční 28.- 29. Júla 2017  na tradičnom mieste v rekreačnom areáli  Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom. Medzi najväčšie osobnosti bude nepochybne patriť držiteľ Grammy, saxofonista a flautista KENNY GARRETT so svojim kvintetom /USA/:

VERNELL BROWN JR  - piano

CORCORAN HOLT - Bass

MARCUS BAYLOR - drums

RUDY BIRD - percussions

 28. - 29.7.2017 Zelená voda, Nové Mesto nad Váhom

vstupenky

FESTIVAL NITRIANSKY HRAD - 3 DIVY

Nultý ročník mestského festivalu na  výnimočnom mieste s výnimočnou históriou a atmosférou. Tri koncerty v jeden večer, tri  výnimočné osobností slovenskej populárnej hudby  so svojimi skupinami – Katarzia (18:00), Katka Koščová (19:15),  Jana Kirschner (20:30) priamo na Nitrianskom hrade. 

Koncertný zážitok na hradnom vrchu, ktorý bol svedkom najstarších slovanských dejín, ponúka  príležitosť navštíviť  zachovaný hradný komplex s katedrálou  Sv. Emeráma , Gotickú priekopu, Diecézne múzeum, alebo  Nitriansku  galériu v podhradí s výstavou „Landscape Without Land“  fotografky  Kataríny  Hudačinovej.

 05.08.2017 - Nitriansky hrad 

vstupenky

METAL CHURCH (USA) + hosť

Metal made in San Francisco. Metal Church začali písať svoj príbeh v roku 1984, kedy predali neuveriteľných 70,000 kusov demonahrávky. Ako po rokoch spomínal spevák Wayne a Lars Ulrich, k zmluve s Electrou im pomohol príhovor Jamesa Hetfielda šéfom vydavateľstva aby tak urobili skôr, než ich niekto vyfúkne. História mu dala za pravdu a Metallica kolegov podporila aj tak, že ich zobrali ako hostí na spoločné turné v roku 1986 . Najmä prvé dva albumy „Metal Church“ a „The Dark“ sú klenotom rockovej, alebo metalovej histórie a výraznú zásluhu na tom nesie autorský vklad gitaristu a skladateľa Kurta Vanderhoofa. Metal Church sa predstavia u nás po prvý krát a v Bratislave vystúpia v zostave: 

Kurdt Vanderhoof – gitara
Mike Howe – spev
Steve Unger – basa
Rick Van Zandt – gitara
Stet Howland – bicie

 08.08.2017 - Bratislava, MMC 

vstupenky

FESTIVAL ČERVENÍK

Festival Červeník ma na svojom konte neuveriteľných 52. ročníkov. V posledných rokoch sa v programe pravidelne vyskytujú aj zahraniční umelci. Rovnako to bude aj s aktuálnym ročníkom,  medzi headlinerov sa pasuje dvojica, ktorej predchádzajúca zostava vystupovala ako svetoznámy MILLI VANILLI. John Davis, ktorý slávne skladby naspieval sa spojil s Maurice Morvanom , ktorý je tvárou skupiny, známy z jej legendárnych videoklipov. Obaja vystupujú pod vtipným názvom Face Meet the Voice _ MILLI VANILLI Experience.  

11. - 12. 8. 2017 - Červeník

vstupenky

FESTIVAL LODENICA

Headlinerom tohotoročnej Lodenice bude Drupi !

Na piešťanskom festivale sa tento rok predstavia tiež Creedence Clearwater Revived, Lenka Filipová, Taxmeni, Miki Ryvola alebo Nezmaři. Legendárny Drupi , vlastným menom Giampiero Anelli, oslávi 10. augusta 70. narodeniny. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na hity ako Piccola e fragile, Sereno e, Sambario alebo Due. Spevák je známy aj vďaka duetu Setkání s Hanou Zagorovou. Na festivale Lodenica tento rok vystúpia aj Creedence Clearwater Revived, Lenka Filipová, Taxmeni, Miki Ryvola alebo Nezmaři. Vstupenky na podujatie sú už v predaji.

Lodenica 31.08. - 02.09.

vstupenky

ULI JOHN ROTH & BAND

V Praze zahraje legendární Uli John Roth s programem Scorpions Revisited ! Uli Roth  měl v legendárních Scorpions v letech 1974 - 1978 na starosti sólovou kytaru a z poloviny taky komponování. Nahrál s nimi pět zásadních desek, včetně živáku Tokyo Tapes. Album je hodnocen jako jedna z nejlepších živých nahrávek v rockové historii a v několika zemích se stal zlatou deskou.  Za sebou má několik vydařených sólových projektů a v roce 1998 byl s Joem Satrianim a Michaelem Schenkerem členem legendárního tria G3. 

02.09. Praha, Rock cafe 

vstupenky

RICHIE KOTZEN & band

 „Nie som obeťou nahrávacích spoločností, nikto mi nehovorí, ako mám robiť svoju muziku.“ 

Po celosveto úspešnom turné projektu THE WINERI DOGS, súčasná gitarová špička, multiplatinový skladateľ a excelentný spevák RICHIE KOTZEN zavíta so svojou skupinou opäť do Bratislavy a Prahy. Narodil sa v roku 1970 v Pensylvánii. Od šiestich rokov je zbláznený do gitary a veľmi skoro sa stal princom kráľovstva šiestich strún. Cvičil a skúšal jammovať na hudbu hranú v rádiu, alebo z nahrávok. Mimoriadny talent objavil známy producent a vydavateľ Mike Warney. Kotzenovi bola vydaná gitarová video-škola keď mal 18  ! Od úvodu profesionálnej kariéri Kotzen koketoval s viacerími hudobnými štýlmi a spolupracoval s množstvom muzikantov (Poison, Mr. Big, Stanley Clark, Greg Howe...).

12.sept MMC, Bratislava  

14. září  Rock cafe, Praha

 

vstupenky

DIRKSCHNEIDER - Back to the Roots - 100 % ACCEPT !

ACCEPT spoločne so SCORPIONS tvorili najvýznamnejší nemecký rock metalový export  rokov osemdesiatych. Udo bol frontmanom kapely až do roku 1987 a nech už boli okolnosti jeho rozchodu s kapelou akékoľvek, jeho sólová tvorba bezprostredne na ACCEPT nadväzovala. Spoločne to skúsili ešte raz v roku 1993, keď ohlásili re-union a nahralli vydarený album "Objection Overruled".  Ich vzájomná tvorba sa napokon vyčerpala po dvoch ďalších albumoch. UDO DIRKSCHNEIDER vždy hrával na svojich koncertoch ich najvätších hitov. Pred časom sa však rozhodol, že s tím nadobro skoncuje a kapitolu ACCEPT úplne uzavrie. K tomu vyhlásil:. „Stále exituje toľko hitov, ktoré sme v poslednej dobe nehrali, a ktoré ste neustále žiadali“, hovorí Udo. „Neustále ma tieto skladby veľmi bavia a žijem s nimi. Sú súčasťou mojej minulosti a nakoniec aj môjho hlasu. Ale napriek tomu sú v živote  momenty, kedy nastane čas uzavrieť kapitolu.

28. októbra, MMC, Bratislava  

31. októbra, Colloseum, Košice

 

vstupenky

AL DI MEOLA

Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo asi na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom alebo na bohatej sólovej dráhe. Jeho nahrávky „Land of the Midnight Sun, Elegant Gypsy“ alebo „ Casino“  patria mezdi najpredávanejšie albumy s inštrumentálnou hudbou vôbec. Jeden z najvplyvnejších gitarových virtuózov sa u nás predstaví s programom - World Sinfonia "Music of Di Meola, Piazzolla & Lennon–Mc Cartney.        / zdroj : Jazz.sk / Sono Brno, krátené a upravené

15.okt. 2017  Blue Note, Nové Mesto nad Váhom 

16. řijna 2017  SONO centrum,  Brno

17.okt. 2017  Spoločenský pavilón, Košice

vstupenky