AL DI MEOLA

Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo asi na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom alebo na bohatej sólovej dráhe. Jeho nahrávky „Land of the Midnight Sun, Elegant Gypsy“ alebo „ Casino“  patria mezdi najpredávanejšie albumy s inštrumentálnou hudbou vôbec. Jeden z najvplyvnejších gitarových virtuózov sa u nás predstaví s programom - World Sinfonia "Music of Di Meola, Piazzolla & Lennon–Mc Cartney.        / zdroj : Jazz.sk / Sono Brno, krátené a upravené

15.okt. 2017  Blue Note, Nové Mesto nad Váhom 

16. řijna 2017  SONO centrum,  Brno

17.okt. 2017  Spoločenský pavilón, Košice

vstupenky

DIRKSCHNEIDER - Back to the Roots - 100 % ACCEPT !

ACCEPT spoločne so SCORPIONS tvorili najvýznamnejší nemecký rock metalový export  rokov osemdesiatych. Udo bol frontmanom kapely až do roku 1987 a nech už boli okolnosti jeho rozchodu s kapelou akékoľvek, jeho sólová tvorba bezprostredne na ACCEPT nadväzovala. Spoločne to skúsili ešte raz v roku 1993, keď ohlásili re-union a nahralli vydarený album "Objection Overruled".  Ich vzájomná tvorba sa napokon vyčerpala po dvoch ďalších albumoch. UDO DIRKSCHNEIDER vždy hrával na svojich koncertoch ich najvätších hitov. Pred časom sa však rozhodol, že s tím nadobro skoncuje a kapitolu ACCEPT úplne uzavrie. K tomu vyhlásil:. „Stále exituje toľko hitov, ktoré sme v poslednej dobe nehrali, a ktoré ste neustále žiadali“, hovorí Udo. „Neustále ma tieto skladby veľmi bavia a žijem s nimi. Sú súčasťou mojej minulosti a nakoniec aj môjho hlasu. Ale napriek tomu sú v živote  momenty, kedy nastane čas uzavrieť kapitolu.

28. októbra, MMC, Bratislava  

31. októbra, Colloseum, Košice

 

vstupenky

Ken Hensley & Our Propaganda band

Ken Hensley,

žijící legenda a bývalý člen Uriah Heep, se vrací do Brna. Skladatel, který stojí za většinou hitů kapely, vystoupí 29. října v Sono Centru.

29. októbra, SONO Brno

 

 

vstupenky