VINNIE APPICE & BAND- Mob Rules Live

Vinny Appice band (ex-Black Sabbath & DIO)

Mladší brat Carmina Appice (Vanilla Fudge, Rod Steward, Blue Murder, atď.) Do bicích tĺkol od svojich deviatich. Zlomom v kariére bola pozvánka do Black Sabbath, vtedy už veľkých hviezd aby nahradil Billa Warda na turné k albumu Heaven and Hell, ktorý odišiel kvôli osobným problémom. Po skončení veľkolepého turné potvrdili svoju silnú periódu nahrávkou Mob Rules (1981) a koncertným záznamom Live Evil  (1982). Osobné nezhody medzi Ronnie James Diom, Tonym a Geezerom vyústil k rozchodu zostavy a Dio si po rokoch odkladu konečne založil sólový projekt pod svojim menom, kde na bicie po väčšinu jeho existencie hral Vinnie Appice. Staré nezhody odvial čas a o 10 rokov neskôr sa Dio a Appice vrátili do zostavy Black Sabbath, z právnych dôvodov premenovaných na Heaven and Hell, kde spolu zotrvali až do smrti Ronnie James Dia....

Dnes už uzavretú éru Black Sabbath z éry Ronnie James Dia oživil Vinnie Appice s kapelou MOB RULES LIVE, s ktorou máte jedinečnú príležitosť vychutnať si v koncertnej podobe hymny ako Mob Rules, Heaven & Hell, Children of the Sea a iné...

17.05. Blue Note , Nové Mesto nad Váhom

19. 05. Bounty Rock Cafe, Olomouc

 

 


DOOGIE WHITE & BAND

Spevák Rainbow, Michael Schenker Group, Yngvie Malmsteen, Cornerstone na Bounty Feste !

Doogie White je jedným z najtalentovanejších  a rešpektovaných rockových spevákov z Veľkej Británie. Dobre známa je najmä jeho spolupráca a nahrávky pre veľké a dnes už legendárne mená rocku ako Ritchie Blackmore´s Rainbow,  Yngwie Malmsteen & Rising Force, alebo Michael Schenker Group, s ktorým aj aktuálne koncertuje. Jeho hudobný život nespočíva výlučne na spolupráci s uvedenými velikánmi. Doogie neustále koncertuje a nahráva aj pre iné projekty, spolupracuje s množstvom ďalších kolegov, v lete je častým hosťom rôznych festivalov, v zime absolvuje množstvo klubových zastávok a zároveň sa venuje aj vlastnej skupine Cornerstone.  Doogie je zároveň aj vyhľadávaným štúdiovým vokalistom, jeho hlas znie na mnohých známych albumoch a koncertných nahrávkach, napríklad Johna Lorda a Iana Paice. V júny sa predstavý v Olomouci na tradičnom Bounty Rock Feste kde zahrá program pozostávajúci z pesničiek Rainbow, MSG a Cornerstone.

16. 06. Bounty Rock Cafe, Olomouc

 

 

vstupenky

RICHIE KOTZEN & band

Na svoju premiéru do Košíc sa teší súčasná svetová gitarová špička, multi-platinový skladateľ, excelentný spevák  - Richie Kotzen. Doposiaľ sa niekoľkokrát predstavil v Bratislave sólovo, alebo spoločne s Winery Dogs. Konečne sa podaril nájsť dátum aj pre východ Slovenska. Nekončiace zastávky jeho vystúpení zdobia mapu sveta ako perlový náhrdelník a Richie vysvetľuje svoj koncertný apetít slovami:

„Pre mňa je hudba hlavne živé hranie, pretože každý koncert a každá pieseň je za-každým nový a originálny moment, nová skúsenosť. Aj keď akordy sú  rovnaké a me-lódie tiež, je každý koncert originálom.

 V minulosti Richie vyskúšal rôzne hudobné štýly a popri spolupráci s mnohými osobnosťami a skupinami (Poison, Mr. Big, Stanley Clark, Greg Howe...), sa začal venovať aj spevu a komponovaniu vlastných skladieb. Dnes má mohutný zástup fanúšikov po celom svete, napríklad  v Japonsku bol špeciálny hosť koncertného turné Rolling Stones. Richie Kotzen dozrel ako víno, zaradil sa k najväčším gitarovým a skladateľským virtuózom, intenzívne koncertuje, nahráva.

Citácie z Muzikus 2008/6 a rozhovoru Petra Henycha s Richiem Kotzenom, upravené, doplnené

 9. júla Košice,  20:00  - Collosseum 

 

 

 

vstupenky

ARCH ENEMY

Keď v roku 1996 všestranný skladateľ a gitarista Michael Amott (Carcass, Spiritual Beggars) založil ARCH ENEMY s prídomkom melodický death metal, scéna bola na klesajúcej krivke. Keď v roku 2014 odchádzala z postu speváčky do managementu ikonická Angela Gossow, bola to jedna z najvýznamnejších udalostí roka na metalovej scéne. Dnes, po dvoch skvelých albumoch „War Eternal“ a „Revolution Begins“ je jasné, že ťah Alissou White-Gluz vyšiel na sto percent a ARCH ENEMY patria k najväčším ťahákom metalových festivalov. Ich koncerty lámu návštevnícke rekordy. Ako privíta východ Slovenska kde nič nie je ARCH ENEMY, sa budeme môcť presvedčiť 12. júla v košickom Spoločenskom pavilóne.

 12. júla Košice,  20:00  - Spoločenský pavilón

 

 

 

Vstupenky